\
|
|
|
/
 
 
 
O firmie
   
 Misja
 Historia firmy
 Potencjał firmy
 Aktualności

 

   
Historia firmy

1989

W Białej Podlaskiej powstała firma pod nazwą PPUH ELMONT. Wyszliśmy naprzeciw potrzebom lokalnego ciepłownictwa. Zapoczątkowaliśmy współpracę z przemysłem.

1992

W krótkim czasie firma się rozbudowała. Uruchomiliśmy produkcję własnych urządzeń, spełniających rosnące oczekiwania naszych Klientów. Na bazie własnych doświadczeń
i we współpracy z Katedrą Automatyki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej uruchomiliśmy produkcję:
- programowalnego sterownika wielofunkcyjnego PSW-8
- sterownika węzła cieplnego SWC-535E.
Kolejne produkty były naszymi rozwiązaniami:
- elektroniczne wskaźniki położenia EWP-1
- mierniki cyfrowe rodziny TMC: TMC-21, TMC-31, TMC-41, TMC-51.

1995

Dynamiczne zmiany w przemyśle skłoniły nas do reorganizacji i sprecyzowania profilu działalności. Stopniowo rezygnowaliśmy z projektowania i rozwijania własnych urządzeń. Nasze działania skupiliśmy na profesjonalnym wykonywaniu usług. PPUH ELMONT przekształciliśmy na ELMONT AKP Sp. z o.o.

1996

Wprowadziliśmy na rynek produkt wieńczący dotychczasowe doświadczenia w projektowaniu i produkcji: regulator wielofunkcyjny PSW-852. Zapoczątkowaliśmy współpracę z firmami SIEMENS (sterowniki PLC z serii SIMATIC S5 i S7 oraz panele operatorskie z serii COROS) i Intellution (system wizualizacji FIX32 i iFIX).

1999

Wyspecjalizowaliśmy się w kompleksowej realizacji dużych obiektów przy pełnym wykorzystaniu możliwości produktów firmy Siemens i Intellution. Zdobyliśmy stosowne certyfikaty. Duża liczba tematów zrealizowanych w ciepłownictwie umożliwiła nam zdobycie certyfikatu POLNS S.A.

2001

Jako jedni z pierwszych w kraju zastosowaliśmy z powodzeniem do rejestracji i raportowania procesów produkcyjnych nowoczesne systemy iHistorian i infoAgent firmy Intellution.

2007

Zakup i przenosiny do nowej siedziby firmy. Dysponujemy teraz działką o powierzchni 6500 m2 i pięcioma budynkami.

2009

Nawiązanie współpracy z firmą TAC w zakresie automatyki budynków. Uzyskanie statutu partnera.

Uzyskanie certyfikatu Solution Partner od firmy SIEMENS w zakresie układów automatyki realizowanych na sterownikach SIMATIC.

Dzisiaj możemy pochwalić się wieloma aplikacjami
w wybranych gałęziach przemysłu wspierających
i umacniających markę naszych klientów.